Czym jest Planer?

Planer-social_media

Nowy internetowy serwis kulturalny – Planer

Planer powstał dla mieszkańców zainteresowanych wydarzeniami kulturalnymi. Serwis zbiera informacje o najróżniejszych imprezach w Trójmieście i okolicy. Wystarczy wejść na stronę www.planer.info.pl, aby sprawdzić, co ciekawego dzieje się w mieście i dokąd warto się wybrać. Koncerty, przedstawienia teatralne, pokazy filmowe, spotkania literackie, konferencje, warsztaty – wszystko to można znaleźć w Planerze.

Wygodnie i nowocześnie

Gdy użytkownik wchodzi na stronę, Planer pokazuje aktualne wydarzenia kulturalne. Podczas przewijania strony wyświetlają się kolejne wydarzenia uporządkowane według dnia i godziny. Dla tych, którzy szukają propozycji kulturalnej w konkretnym terminie, jest rozwijany kalendarz, który szybko przenosi użytkownika do wskazanej daty i godziny.

Ogłoszenia w Planerze są prezentowane na kolorowych kaflach. Po kliknięciu w kafel rozwija się karta wydarzenia, a na niej szczegóły dotyczące wybranej imprezy: nazwa, ilustracja (np. plakat), data, godzina, miejsce, cena (lub informacja: „bezpłatne”), opis. Pod opisem znajdują się odnośniki prowadzące do zakupu biletu, wydarzenia na Facebooku oraz informacji na stronie internetowej organizatora.

Bogata oferta kulturalna

Od lipca 2015 roku do bazy wydarzeń kulturalnych w Planerze trafiło kilkadziesiąt tysięcy ogłoszeń! Każdego dnia na stronie pojawiają się nowe imprezy, jest więc z czego wybierać.

Wydarzenia w Planerze są zróżnicowane i podzielone na kategorie tematyczne: teatr, kino, sztuka, muzyka, literatura, nauka, rozrywka, rekreacja, inne.

W osobnym polu prezentowane są wystawy. Dodatkowo wydzielone są wydarzenia cykliczne, odbywające się regularnie, takie jak: cotygodniowe zajęcia muzyczne, kursy tańca, język angielski dla dzieci itp.

Taki układ strony pomaga szybko zorientować się w nowościach i znaleźć wydarzenie kulturalne, które dla danej osoby będzie najbardziej interesujące.

Wspólny mianownik: kultura

Planer jest otwarty na różnych organizatorów wydarzeń kulturalnych. W serwisie ogłaszają się zarówno: instytucje kultury, organizacje pozarządowe, klubokawiarnie, grupy nieformalne, artyści indywidualni. Wspólny mianownik jest jeden: kultura.

Obok wydarzeń organizowanych przez Europejskie Centrum Solidarności czy repertuaru Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego znajdziemy więc pokazy filmowe w małych kinach studyjnych, a także koncerty w trójmiejskich klubach i wieczory poetyckie w kawiarniach. Stopniowo do Planera dołączają też inne miasta, jak: Sopot, Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo.

W Planerze łączy się harmonijnie to, co oficjalne, z tym, co niszowe. Dzięki temu mieszkańcy mają dostęp do szerokiej i szczegółowej informacji kulturalnej na jednej stronie internetowej.

Wiarygodnie i bezpłatnie

Informacje o wydarzeniach kulturalnych w Planerze są publikowane przez samych organizatorów. Internauci otrzymują wiarygodne aktualności prosto ze źródła.

Planer powstał z inicjatywy Instytutu Kultury Miejskiej – instytucji kultury miasta Gdańska; projektowanie i wdrażanie serwisu odbyło się we współpracy z partnerami. Od lipca 2017 roku Planer jest prowadzony przez Stowarzyszenie „Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot”. Serwis działa niekomercyjnie, służy wspieraniu kultury oraz informowaniu mieszkańców. Na stronie nie ma reklam, natomiast organizatorzy mogą ogłaszać się bezpłatnie.

„Już nic Cię nie ominie”

Przydatną funkcją Planera jest newsletter, czyli powiadomienia e-mail o nowych wydarzeniach kulturalnych, jakie pojawiły się w serwisie. Takie powiadomienia można otrzymywać codziennie lub raz na tydzień. Co więcej, Planer pozwala wybrać kategorie tematyczne (np. newsletter tylko z działów muzyka i kino), a nawet miasta (nowe wydarzenia tylko z wybranych miejscowości).

Aby zapisać się na newsletter Planera i być na bieżąco z kulturą, trzeba wpisać swój adres e-mail i wskazać interesujące wydarzenia. Na podany adres zostanie wysłana wiadomość z prośbą o potwierdzenie. Od tej pory Planer będzie informował użytkownika o wszystkich aktualnościach.

Zachęcamy do wejścia na stronę www.planer.info.pl. I oczywiście zapraszamy do korzystania z wydarzeń kulturalnych!

Inicjatywa: Instytut Kultury Miejskiej

Idea i projekt: Intui

Projekt graficzny: less.

Wdrożenie: SmartMedia

Prowadzenie: Stowarzyszenie „Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot”