FAQ

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


Nie mogę się zalogować. Wyskakuje komunikat: „Logowanie nie powiodło się. Adres e-mail nie należy do żadnego z naszych użytkowników albo podane hasło jest nieprawidłowe”.

 

Kliknij „zapomniałem hasła” na stronie logowania. Na następnym ekranie wpisz adres e-mail, którego używasz w Planerze. Odbierz pocztę i postępuj według instrukcji w mailu.

Planer - zapomniałem hasła

Pamiętaj, że do logowania się w Planerze używamy loginu! Adres e-mail służy tylko do przypomnienia (zresetowania) hasła.


Mam problem z dodaniem wystawy. Gdy próbuję zapisać wystawę, pojawia się komunikat: „Proszę wpisać co najmniej jeden dzień, w którym odbywa się wystawa”.

 

Planer - dodawanie wystawy

Kliknij obrazek, aby go powiększyć.

Zwróć uwagę na daty rozpoczęcia i zakończenia ekspozycji. Następnie spójrz na „godziny dostępności w poszczególnych dniach tygodnia”. Jeśli – na przykład – w polu po lewej podałeś, że wystawa kończy się w niedzielę, a w godzinach po prawej, że w niedzielę ekspozycja jest niedostępna, Planer wykryje pomyłkę i nie pozwoli zapisać wystawy. Popraw datę albo zmień godziny dostępności.


Reprezentuję organizację kulturalną działającą w Krakowie. Czy mógłbym prosić o dostęp do Planera?

 

Planer informuje o wydarzeniach odbywających się w województwie pomorskim. Jeżeli wydarzenie, które organizujesz, odbywa się w Pomorskiem, możesz ogłosić je w Planerze (nawet jeśli siedziba Twojej organizacji jest gdzie indziej).


Dzień dobry! Organizujemy wydarzenie. Proszę opublikować informację na Państwa stronie. Załączam materiały.

 

Planer działa na tej zasadzie, że każdy organizator publikuje swoje ogłoszenia samodzielnie. Administrator Planera nie może dodawać wydarzeń w imieniu kogoś innego. Nie ingerujemy też w treść ogłoszeń (chyba że naruszają regulamin lub dobre obyczaje). Chętnie utworzymy dla Państwa konto organizatora w Planerze. Dzięki temu zyskają Państwo pełną kontrolę nad swoimi ogłoszeniami.


Dodałem wydarzenie w Planerze. Proszę sprawdzić, czy wszystko w porządku.

 

Nie ma takiej potrzeby. 🙂 Opublikowanie wydarzenia nie wymaga zgody administratora. Mamy zaufanie do naszych użytkowników.


Jestem właścicielką pubu. Czy mogę ogłaszać się w Planerze?

 

Tak, Planer jest otwarty dla podmiotów prywatnych. Doceniamy kulturotwórczą rolę miejsc takich jak puby czy kawiarnie. Właściciele lokali mogą ogłaszać się w Planerze, pod warunkiem że organizują wydarzenie kulturalne, np. wystawę czy wieczór poetycki. Natomiast niedopuszczalne jest reklamowanie się w Planerze poprzez ogłoszenia, które nie mają niczego wspólnego z kulturą.


Dodałem grafikę do wydarzenia, ale wygląda źle, jakby rozciągnięta. Dlaczego?

 

Najprawdopodobniej grafika jest za mała. Proszę użyć obrazu o lepszej jakości. Planer oferuje narzędzie do kadrowania obrazów (dostępne w Panelu organizatora, w oknie dodawania wydarzenia), dzięki czemu można podejrzeć, jak będzie wyglądało ogłoszenie.

Wymiary grafiki mają znaczenie m.in. ze względu na linkowanie na Facebooku. Minimalna szerokość obrazu wynosi 472 piksele; jeśli obraz jest mniejszy, zostaje zastąpiony przez jednolite tło.


Dodałem wystawę, jednak nie znalazłem jej ani na stronie Planera, ani w newsletterze!

 

Ogłoszenia o wystawach są publikowane w specjalnym polu „wystawy”. Jeśli w danym dniu jest bardzo dużo ogłoszeń o wystawach, trzeba rozwinąć pole wystaw, aby zobaczyć wszystkie.

Planer został zaprojektowany w taki sposób, żeby użytkownik mógł szybko i łatwo uzyskać informację o tym, co nowego dzieje się tu i teraz. Dlatego też najbardziej wyeksponowane są ogłoszenia o wydarzeniach. Natomiast wystawy, trwające na ogół przez kilka tygodni (albo i dłużej), ogłaszane są w polu pod wydarzeniami. Gdybyśmy odstąpili od tej zasady, w Planerze od rana do wieczora dominowałyby ogłoszenia o wystawach i trudno byłoby zauważyć nowe wydarzenie.

Paradoksalnie organizatorzy wystaw są w lepszej sytuacji niż organizatorzy innych wydarzeń. Mogą bowiem dodać wystawę oraz jednodniowe wydarzenie zatytułowane „Wernisaż wystawy…”. Dzięki temu informacja o początku nowej wystawy pojawi się zarówno na stronie głównej Planera, jak i w newsletterach!

Wernisaż wystawy jako wydarzenie


Jak skadrować zdjęcie, żeby było widać całe, a nie tylko fragment?

Proszę użyć przycisków -/+ w okienku kadrowania.

Kadrowanie zdjęcia w Planerze


Cały czas pracujemy nad tą stroną. Nowe porady publikujemy na bieżąco, reagując na sygnały od naszych Użytkowników.

Strona w budowie